Search
Search

Anemoonlocaties

GoogleMaps
  • Collapse
  • Close
Locatie
  • Collapse
  • Close

Bommenede West

 

Ligging

Bommenede West ligt in Zonnemaire aan de zuidkant van het Grevelingenmeer tussen de dorpen Brouwershaven en Bommende. Klik op het P icoon op de kaart voor de routebeschrijving. Er is beperkte parkeergelegenheid in de berm. Klik op het Duiker icoon voor meer informatie over de instap. De afstand tot de parkeergelenheid in de berm is 200 meter.

Onderwaterlandschap

De bodem bestaat uit stenen en zand en blijft gedurende een aanzienlijke afstand ondiep. Na 100 meter recht vooruit zwemmen begint de bodem geleidelijk af te lopen tot een diepte van 8 meter. Prachtige begroeiing op de aflopende wand. Ondiep leven veel zeewieren, kleurrijke Slingerzakpijpen en sponzen.

Duikcondities

Er is geen getij, duikers hoeven geen rekening te houden met eb en vloed. Het beste zicht is na aanhoudend kalm weer. Bij sterke aanlandige wind vermindert het zicht en neemt golfslag toe. Het zicht varieert tussen de 2 en 8 meter. Neem een aantal herkenningspunten in je op alvorens je duik te starten zodat je de instap kunt terug vinden.

Duikervaring

Snorkelaars, beginnende en gevorderde duikers.

Gevaren

Pas op dat je niet struikelt over de stenen bij het te water gaan. Bel bij nood 112. Het Duikmedisch Centrum van de Koninklijke Marine is te bereiken via (0889) 50 14 17, optie 1 voor spoedgevallen.

Faciliteiten

Geen faciliteiten aanwezig. De dijk heeft geen trap voor duikers. Het dichtstbijzijnde vulstation ligt op 5 kilometer afstand bij duiklocatie Frans Kokrif [nr.258] in Dreischor.

Alternatieve MOO-locaties

Goed alternatief voor de druk bezochte duikplaatsen in Den Osse (Nieuwe Kerkweg) en Dreischor [Frans Kokrif en Het Gemaal). Door het doen van een MOO-duik bij Bommende werkhaven West help je mee de waarnemersinspanning beter te verdelen en de representativiteit van de waarnemingen te vergroten.

Faunavoorspelling

Welke soorten kom je tegen op deze MOO-locatie? Wat is de waarschijnlijkheid om een bepaalde soort te zien? Wanneer is de kans het hoogst om een specifieke soort te zien? Raadpleeg de Faunavoorspelling en ontdek de antwoorden op je vragen. 

Filtertips: Zoek een soort door het veld 'Soort' in te vullen bij de filterinstellingen. Voer bijvoorbeeld 'zeepaard' in bij soort, en gebruik ‘contains’ (bevat) als filteroptie. Selecteer de huidige maand bij 'Maand' en pas opnieuw de filter ‘contains’ toe. Zo krijg je inzicht in de kans om een Kortsnuitzeepaardje te spotten in de huidige maand. Wil je meer details over een specifieke soort? Klik dan op de link naar de soorteninformatie.


Project: MOO
Gebied: Grevelingen
Nabij: Zonnemaire
Locatienummer: 121
Adoptiestatus: Vacant
Faunavoorspelling
  • Collapse
  • Close
SoortgroepSoortMaandTrefkans %Voldoende waarnemingenSoorteninformatie
Data pager
Data pager
Page size:
PageSizeComboBox
select
 196 items in 10 pages
VissenGeep90Ga naar de Geep soorteninformatie
VissenGehoornde slijmvis70Ga naar de Gehoornde slijmvis soorteninformatie
VissenGehoornde slijmvis90Ga naar de Gehoornde slijmvis soorteninformatie
VissenGevlekte lipvis70Ga naar de Gevlekte lipvis soorteninformatie
VissenGevlekte lipvis90Ga naar de Gevlekte lipvis soorteninformatie
VissenGewone zeedonderpad70Ga naar de Gewone zeedonderpad soorteninformatie
VissenGewone zeedonderpad9100Ga naar de Gewone zeedonderpad soorteninformatie
VissenGlasgrondel70Ga naar de Glasgrondel soorteninformatie
VissenGlasgrondel90Ga naar de Glasgrondel soorteninformatie
VissenGroene zeedonderpad70Ga naar de Groene zeedonderpad soorteninformatie
VissenGroene zeedonderpad90Ga naar de Groene zeedonderpad soorteninformatie
VissenGrote zeenaald9100Ga naar de Grote zeenaald soorteninformatie
VissenHaring of Sprot70 
VissenHarnasmannetje70Ga naar de Harnasmannetje soorteninformatie
VissenHarnasmannetje90Ga naar de Harnasmannetje soorteninformatie
VissenKabeljauw70Ga naar de Kabeljauw soorteninformatie
VissenKabeljauw90Ga naar de Kabeljauw soorteninformatie
VissenKleine of Grote zeenaald70 
VissenKleine zeenaald90Ga naar de Kleine zeenaald soorteninformatie
VissenKoornaarvis70Ga naar de Koornaarvis soorteninformatie

Contact

Stichting ANEMOON
Postbus 29
2120 AA Bennebroek

anemoon@cistron.nl

06-11442009

Back To Top